Bogna Jarzemska - Misztalska - malarka, której dzieła widnieją na internetowej aukcji Dzieł Ludzi Sztuki

Bogna Jarzemska - Misztalska - artystka malarka, użytkowniczka Portalu Ludzi Sztuki, której najnowsze dzieła „Po Zmierzchu” oraz „Igraszki Barwne” możemy podziwiać i przede wszystkim nabyć na naszej internetowej, kolekcjonerskiej aukcji Dzieł Ludzi Sztuki —> https://mushchelka.onebid.pl/auction/5/category/2810/

Mieszka i pracuje w Warszawie. 

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2003 roku. 

Jej praca dyplomowa została wyróżniona statuetką Prof. Józefa Szajny  za nowatorstwo w sztuce i uznana za najlepszy dyplom z malarstwa 2003 roku. Jest finalistką  Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2011 oraz 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. 

Artystka jest pierwszą polską kobietą – malarką  zaproszoną do udziału w polsko - saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającą dziesiątą rocznicę polsko - saudyjskich stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej.

Pasją malarki  jest emalia – obrazy pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w wysokich temperaturach. Kolorystyka po włożeniu do pieca zupełnie różni się od tej po wyjęciu z niego. Emalia tworzy nad obrazem alchemiczną aurę. Malarka swoje emalie często komponuje w nowoczesne rozwiązania sztuki użytkowej np. indywidualne projekty meblowe. Poza emalią artystka tworzy również obrazy w technice olejnej , zajmuje się malarstwem ściennym , szkłem artystycznym oraz witrażem.

Bogna Jarzemska - Misztalska jest autorką nagrody Herosa Polskiej Gospodarki, przyznawaną przez Polski Klub Biznesu za wybitne osiągnięcia na arenie gospodarczej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.