PODRÓŻE PO WIZJE - Waldemar Borowski

Portal Ludzi Sztuki oraz Mushchelka Group zapraszają na wystawę prac malarskich nietuzinkowego polskiego artysty.

Już 24 listopada 2015 roku w biurze Mushchelka Group na ul. Chełmskiej 21/21 w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej twórczości Waldemara Borowskiego ‚PODRÓŻE PO WIZJE’.

 

Dzieła Borowskiego owiane są atmosferą tajemnicy. Mimo że jest to malarstwo figuratywne, odbiór dzieł nie jest oczywisty. Mamy do czynienia z odkrywaniem nieznanego świata. Malowane głównie akrylami obrazy pełne są wielowarstwowych symboli, starożytnych przekazów, odwołań do różnych kultur, przede wszystkim Ameryki prekolumbijskiej oraz do filozofii wschodu. Każde dzieło ma w sobie ważne przesłanie, które młody artysta chce nam przekazać. Najbliżej chyba Waldemarowi Borowskiemu do surrealizmu, zresztą artysta nie kryje fascynacji takimi mistrzami jak René Magritte, Salvador Dali. Tak jak oni posługuje się alegorią, sięga do mitologii i astrologii. Inspirują go sny. Często nastawia budzik na 5 rano, bo wtedy najlepiej sny się pamięta - Joanna Kiwilszo. 

 

PODRÓŻE PO WIZJE to kolejne z licznych wydarzeń organizowanych przez twórców Portalu Ludzi Sztuki, inicjatywy kulturalnej, której celem jest promowanie szerszej publiczności rodzimych artystów.

 

Portal Ludzi Sztuki to innowacyjny projekt, który został powołany do życia przez Roberta Ziółka, właściciela firmy dystrybucyjno-produkcyjnej Mushchelka Group. Powstała w ten sposób wirtualna platforma ma na celu zrzeszenie twórców z różnych dziedzin kultury i sztuki oraz zapewnianie im narzędzi promocyjnych, dzięki którym będą mogli zademonstrować swój talent światu. Największą wartością projektu jest proste założenie leżącej u jego podstaw - wszystkie opublikowane na Portalu Ludzi Sztuki dzieła zostaną ocenione przez uznane autorytety w poszczególnych dziedzinach. Partnerami Mushchelki Group są bowiem największe osobistości świata kultury i sztuki. 

Obraz, dźwięk, ruch, słowo - to kategorie, w których - niczym w galerii - zarejestrowani użytkownicy Portalu mogą prezentować swe umiejętności. Śpiew, taniec, malarstwo, poezja, rękodzieło - to tylko kilka z możliwych dziedzin. Nadrzędnym celem Portalu Ludzi Sztuki jest odkrywanie i szlifowanie nowych talentów, kolejnych wielkich filmowców, malarzy, muzyków, pisarzy, przyszłych następców Krzysztofa Zanussiego, Wojciecha Kilara czy Czesława Niemena. 

Najlepsi i najlepiej oceniani artyści będą zapraszani przez Mushchelka Group do szerszej współpracy, a także nagradzani wystawami, castingami, publikacjami, nagrywaniem płyt itp. Jeśli wierzycie, że to co tworzycie, w co angażujecie swą energię i pasję, co stanowi w taki czy inny sposób treść Waszego życia, jest gotowe do zademonstrowania swiatu, Portal Ludzi Sztuki to zdecydowanie miejsce dla Was. Będziemy dumni, kiedy przy odrobinie naszej pomocy Wasze prace staną się rozpoznawalne w całej Polsce, a Wasza pasja i talent okażą się sposobem na życie. Świat kultury i sztuki stoi otworem - pomóżcie nam sobie pomóc.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
szwedes
Podróże Borowskiego to świat,którego nie znam dokładnie,ale przypomina mi ,że istnieje,obejrzałem i przejechałem się chwilę... Bez biletu, bo bez biletu,ale warto ;-)