Izabella Żebrowska

Ekspert artysta skrzypek / entertainer

Czym sie zajmuję

Dźwięk Muzyka

O mnie

Koncertująca głównie za granicą artystka łączy brzmienie klasycznego instrumentu z nowymi trendami muzyki, ukazując słuchaczom wszechstronność, piękno i czar nieograniczonego świata barwnej sztuki jaką może tworzyć dźwięk. Z wielką finezją buduje więź ze słuchaczami, spontanicznie przedstawiając muzykę w sposób lekki, radosny, czasem żartobliwy. Podczas studiów w Łódzkiej Akademii Muzycznej była związana z wieloma polskimi orkiestrami i zespołami kameralnymi koncertując w Polsce i za granica. W 2000r założyła Duet Skrzypcowy Amber Strings z którym koncertowała w Polsce, Ameryce Północnej i Południowej oraz w wielu krajach Europejskich. Jednak poszukując wciąż nowych możliwości w rozwijaniu swojej największej pasji jaką była muzyka i jej indywidualna interpretacja wybrała karierę solową. Jednocześnie postawiła na fuzję swych klasycznych umiejętności gry na instrumencie z najnowszymi światowymi trendami kreowania artystycznych doznań. Obecnie współpracuje z brytyjską agencja artystyczną oraz z wieloma agencjami muzycznymi w Polsce. Izabella Żebrowska podróżując po świecie ze swoimi show udowadnia, że jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów, jakim są skrzypce, nie jest „zarezerwowany” tylko dla koneserów muzyki poważnej ale z wielkim powodzeniem bawi i rozgrzewa serca szerokiej publiczności bez względu na wiek czy gusta muzyczne. Izabella jest niewątpliwie ambasadorem polskiej kultury na morzach i oceanach. Występując na najznakomitszych „pływających” scenach wielkich transatlantyków jak Queen Mary 2 oraz luksusowych statków pasażerskich i jachtów opowiada o Polskiej historii i kulturze. Przedstawiając muzykę polskich kompozytorów ma niewątpliwy wpływ na kreowanie wiedzy o polskiej kulturze i interpretacji polskiej muzyki poza granicami kraju. Najwspanialszym rewanżem za jej pracę jest dla Izabelli żywiołowa i szczera reakcja jej publiczności.

Ostatnio wystawione opinie

 • Temat filmowy nr.1
  Opinia:
  Ciekawe pomysły, muzyka bardzo ilustracyjna. Przy słuchaniu brakuje jednak lepiej dobranego brzmienia instrumentów.
 • The Fairy Tales
  Opinia:
  Utwór nastrojowy, klimatyczny o dobrej konstrukcji muzycznej. Ciekawy wokalnie dzięki charakterystycznej barwie głosu solistki. Bardzo dobrze się tego słucha. Niewątpliwie muzyka z wielkim potencjałem.
 • Ballada musicalowa Tears In My Eyes
  Opinia:
  Piękna kompozycja niewątpliwie o charakterze musicalowym. Bardzo emocjonalna ballada gdzie delikatna melodyka wznosi się momentami do dramatycznych kulminacji. Wzrusza tu przede wszystkim szlachetny, bardzo piękny głos solistki. Słuchanie Ballady sprawiło mi dużo radości. Mam szczerą nadzieję, że wkrótce będziemy mogli posłuchać kolejnych utworów w tym stylu, a być może, na co osobiście liczę, całości nowego musicalu.