Piotr Krajewski znany jest z szokujących i zaskakujących przedsięwzięć artystycznych, podczas których wykorzystuje niezwykłe techniki malarskie. Dla niektórych dzieł był w stanie nawet poświęcić własną krew, która posłużyła mu za farbę tak jak w przypadku dzieła zatytułowanego "Całun Krajewskiego"
Urodzony 22 maja 1970 roku w Gdańsku. Prawnuk malarza, rzeźbiarza i złotnika Józefa Krajewskiego. Zrezygnował
z klasycznej edukacji na rzecz „uniwersytetu życia”.
Logikę i kalkulacje oddał światu w zamian za autentyzm, patrzenie sercem i karmienie siebie oraz innych emocjami. Prowadząc życie w duchu artystycznym jedynie przy konserwacji zabytków w Gdańsku pracował dłużej. Od 1989 roku, przez 5 lat działał w Berlinie. Tworzył Street Art, performensy i malował obrazy. Poznał tam standardy architektury wnętrz i niemieckiego designu. Po powrocie do Polski nadal od realizmu ważniejsze były dla niego emocje, szczególnie podczas spektakli artystycznych.
W 2003 roku poznał kobietę swojego życia Ewę. Z tej miłości powstał duet projektantów - Ewa i Piotr Krajewscy. Niemal każdy z ich pokazów przeplata modę ze sztuką – ekspozycją obrazów, spektaklami artystycznymi czy performensami Piotra. Niemal każda wystawa artysty, poza pracami, eksponuje jego ścisły związek ze światem mody.
Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju
i zagranicą
"Piotr Krajewski poprzez action painting/ malarstwo gestu - tworzy ekspresyjne obrazy abstrakcyjne. W oddziaływaniu na percepcję odbiorców barwami rządzi u niego kolor, który z definicji jest złudzeniem optycznym zależnym od otoczenia i światła, oraz budowane na poziomie wrażenia zmysłowego emocje. Powstałe w procesie twórczym struktury i graniczące ze sobą lub mieszające się barwy niemalże prowokują do odtworzenia każdego ruchu i użytych środków. Wybija się ponad taszyzm, gdy odchodzi od pędzli i szpachelek, rozwija dripping używając modelek jako „szlachetnego narzędzia”, którego emocjonalnym ładunkiem ciała farbami zmysłowo operuje na płótnie. Wychodzi także ponad abstrakcję tęsknotą za formą, która przejawia się w niektórych pracach artysty.”