Kultura? Piętro wyżej

„Kultura? Piętro wyżej” to cykl nieoczywistych rozmów z łódzkimi twórcami, artystami i animatorami kultury - kolejny etap kampanii „Kultura odporna”.

Kampania „Kultura odporna” to odpowiedź na trudny, pandemiczny czas, w którym przyszło nam funkcjonować, a artystom tworzyć 
i działać w zupełnie innych warunkach. Pokazujemy, że nasi łódzcy twórcy, animatorzy kultury nie zasypiają w oczekiwaniu na „lepsze czasy” tylko działają, tworzą. W pierwszych dwóch odsłonach kampanii wzięło udział ponad 30 artystów z różnych dziedzin sztuki.

Spotkania „Kultura? Piętro wyżej” to okazja do szerszego zaprezentowania ich dokonań i twórczych aktywności, wytworzenia środowiskowej synergii (w każdym spotkaniu uczestniczyć będzie 
3 "różnych" twórców) oraz nawiązania dialogu.

W spotkaniu wezmą udział:

Emilia Klimczak – śpiewaczka, solistka Teatru Muzycznego. Współpracowała m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Nowym w Słupsku i Teatrem Nowym w Łodzi. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Wratislavia Cantans we Wrocławiu i Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

Ewa Maria Wolska – reżyserka, lalkarka, współzałożycielka Teatru FRAKTAL realizującego niezależne, eksperymentalne projekty. Jest autorką spektakli: Ryba Biba (Teatr FRAKTAL), Przygody Pędrka Wyrzutka (Teatr Pinokio), Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko (Teatr FRAKTAL).

Piotr Chrzanowski – ilustrator, grafik, muralista, twórca opraw graficzny do gier. Autor m.in. muralu „Serca Adama” (ul. Pomorska 251), muralu przy Organizacji WiN 10, murali ku pamięci Bartka Lewickiego.

Spotkanie prowadzić będzie Jacek Grudzień.

OBECNOŚĆ NA WYDARZENIU NALEŻY POTWIERDZIĆ MAILOWO NA ADRES: PROMOCJAKULTURY@UML.LODZ.PL
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.