PRACA Z KAMERĄ W FILMIE DOKUMENTALNYM - Wojciech Staroń

Częścią trzeciej sesji DOC LAB POLAND (odbywającej się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego) są otwarte dla publiczności wykłady poświęcone różnym aspektom produkcji, promocji i dystrybucji filmów.

Pierwszym z nich będzie PRACA Z KAMERĄ W FILMIE DOKUMENTALNYM - wykład autora zdjęć i dokumentalisty Wojciecha Staronia

12 października, poniedziałek, godz. 13.00, Kinoteka, sala 7

Bezpłatne wejściówki (w ograniczonej liczbie) będą do odebrania w desku akredytacyjnym WFF w Kinotece w dniu wykładu.

Nagradzany operator oraz autor znanych dokumentów (m.in. „Argentyńskiej lekcji” i „Braci”) opowie o pracy z kamerą w filmie dokumentalnym. Jak szuka odpowiedniego języka wizualnego do konkretnych projektów? Jak pracować z bohaterem, by nie naruszyć jego granicy? Jak zadbać o wysoką jakość obrazu w dokumencie, gdy trzeba gonić za rzeczywistością? To tylko kilka pytań i kwestii, które w swoim wykładzie poruszy Staroń. Operator w filmie dokumentalnym ma rolę szczególną i staje przed nim wiele wyzwań. Porozumienie z reżyserem, niezwykle bliska praca i umiejętność czułej obserwacji podczas pracy w tego typu kinie są aspektami, które trzeba w niej szczególnie rozwijać.

DOC LAB POLAND jest programem konsultacyjnym, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Warsztaty obejmują: konsultacje reżyserskie i montażowe, pracę nad trailerami i materiałami promocyjnymi, trening prezentacji projektów, konsultacje z agentami sprzedaży, rozwijanie budżetów i planów finansowania. Na program składają się trzy sesje uwzględniające rozwój projektu w trakcie trwania programu.

DOC LAB POLAND 2020 jest organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym.

Partnerami tej edycji są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Creative Europe Desk Polska, HBO Europe, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, ColorOffOn, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, kancelaria MKZ Partnerzy, FIPA DOC Festival International Documentaire, Institute of Documentary Films, DOK Leipzig, Warszawski Festiwal Filmowy. Patronami medialnymi są: Film&TV Kamera, Magazyn FilmPro, Polish Docs, TVP Kultura i Magazyn Filmowy SFP.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.