Warsztaty teatralne: Ograniczenia w ciele: jak je wykorzystać

Warsztat który ma na celu pokazać jak nasze ograniczenia mogą stać się naszym sprzymierzeńcem zarówno w kontekście ruchowym jak i umysłowym. Jak zrobić z tego atut i odnaleźć własny sposób ekspresji i wypowiedzi scenicznej. Punktem wyjścia będą poszukiwania nowych środków wyrazu, bazujące na metodach pracy używanych przez grupy DV8, czy Rootlessroot pracujących z międzynarodowymi, często niepełnosprawnymi aktorami. Zapoznamy się z metodą samoanalizy opartą na medytacji i skanowaniu ciała, opartych o technikę Aleksandra i szeregu ćwiczeń opracowanych przez Aviego Grinberga. Wspólnie odpowiemy na pytanie czym jest dla nas inność. Przyjrzymy się również jak ten temat jest eksplorowany na polskiej i międzynarodowej scenie teatralnej.

Zajęcia prowadzi Wiktor Stypa: młody reżyser, zajmuje się terapią ruchową dzieci. Do teatru przyciągnęła go myśl o szczerym spotkaniu z drugim człowiekiem, i rozmowie której nie da się manipulować za pomocą słów. Jego pasją jest ruch, szczególnie jego pierwotnie formy- techniki tańca, walki i przemieszczania się.
Uczył się u takich osób jak Tom Weksler, Jozef Frucek, David Zambrano, Farid Herrera czy Rafe Kelly.
Miejsce: Klub Artystyczny CałyŚwiatwtwojejdłoni.pl WEJŚCIE: ul.Barcicka ( róg ul.Lubomelska 19) Termin: 12.10.20 g.18.-20 wstęp wolny! Zapisy fundacjacswtd@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.